Samochód techniczny Służby Ochrony Państwa zderzył się z samochodem osobowym w miejscowości Folwark w woj. opolskim. SOP poinformowało PAP, że w wypadku nikt nie ucierpiał.

Generalny Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i poinformowała w sobotę o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Folwark w woj. opolskim. Doszło do niej na drodze nr 45, na odcinku drogi Opole-Krapkowice. W komunikacie GDDKiA podano, że w kolizji uczestniczył pojazdu Służby Ochrony Państwa z kolumny prezydenckiej.

Rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski potwierdził w rozmowie z PAP, że w miejscowości Folwark doszło do kolizji pojazdu technicznego SOP - busa, w którym było kilku funkcjonariuszy - z samochodem osobowym. Rzecznik SOP zaprzeczył, że pojazd SOP jechał w kolumnie prezydenckiej. Według niego, samochód jechał samodzielnie, na sygnale, jako pojazd uprzywilejowany. Wjechał w tył auta osobowego, które skręcało z drogi, po której poruszały się oba pojazdy.

Według ppłk Piórkowskiego, w samochodzie osobowym były prawdopodobnie cztery osoby. Na miejsce kolizji przyjechała karetka pogotowia. Nikomu z jadących samochodami, które się zderzyły, nic się nie stało. Obecnie wypadek bada policja.