Kandydaci, którzy chorowali na Covid-19 nie będą dopuszczani do służby w amerykańskich siłach zbrojnych - informuje portal Military Times. Pentagon przekonuje, że to tymczasowa polityka, spowodowana brakiem wiedzy na temat choroby.

Według opublikowanego w środę przez Military Times wewnętrznego komunikatu Pentagonu, nowa polityka rekrutacyjna nakazuje by kandydaci do służby z historią przebycia Covid-19 byli dyskwalifikowani.

Pentagon potwierdził autentyczność komunikatu. W rozmowie z CNN przedstawiciel Pentagonu wyjaśnił, że decyzja jest tymczasowa i wiąże się z brakiem pewnej wiedzy na temat długoterminowych skutków zdrowotnych zakażenia koronawirusem.

Badania przeprowadzone m.in. w Hongkongu wykazały, że u części pacjentów - nawet tych z łagodnym przebiegiem choroby - koronawirus może spowodować długotrwałe uszkodzenie płuc.

Reklama

We wtorek minister obrony USA Mark Esper zapowiedział przeprowadzenie testów na losowej grupie żołnierzy, aby sprawdzić, jak duża liczba wojskowych została zakażona koronawirusem.