Prezydent Duda podpisał w poniedziałek deklarację "Obronimy Polskę Plus", w której zobowiązał się m.in. do tego, że nie podpisze żadnej ustawy, która likwidowałaby program 500 plus lub wydłużała Polakom wiek emerytalny.

"Majowe wybory prezydenckie określą przyszłość Polski na pięć lat. Ubiegając się o drugą kadencję mam za sobą doświadczenie realizacji programów społecznych, które znalazły się w moim programie wyborczym z 2015 roku" - zaznaczył prezydent w deklaracji, której treść odczytał rzecznik jego sztabu wyborczego Adam Bielan.

"Dziś Polska, tak jak cały świat, mierzy się z niepewnością, którą wywołała globalna pandemia. Polacy jednak potrzebują spokoju, pewności, że władza będzie o nich dbać również w trudnych czasach" - stwierdził prezydent w deklaracji "Obronimy Polskę Plus".

"Dlatego zobowiązuję się, że w swojej drugiej kadencji, jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nie podpiszę żadnej ustawy, która likwidowałaby program 500 plus lub wydłużała Polakom wiek emerytalny" - podkreślił.

Po odczytaniu całej deklaracji przez Bielana, prezydent Andrzej Duda złożył pod nią swój podpis. (PAP)