Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła w Portugalii w ciągu ostatniej doby o 35; łącznie zmarło już 380 osób - poinformowała w środę portugalska minister zdrowia Marta Temido.

Wskazała, że zanotowany w ciągu ostatnich 24 godzin wzrost liczby zgonów na chorobę wywoływaną przez koronawirusa był drugim najwyższym od wybuchu epidemii w Portugalii.

34 przypadki śmiertelne zanotowano uprzednio pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem.

Szefowa resortu zdrowia podkreśliła też wysoką liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Wskazała, że o ile pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem potwierdzono 712 nowe infekcje, o tyle w ciągu ostatnich 24 godzin było ich 699.

“Łączna liczba osób, u których dotychczas potwierdzono obecność koronawirusa, wynosi w naszym kraju 13 141” - powiedziała Temido. Jak dodała, dotychczas wyleczonych zostało 196 pacjentów.

Z danych resortu zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby nastąpił wzrost osób hospitalizowanych z powodu Covid-19, z 1180 do 1211. Wśród nich 245 pacjentów znajduje się na oddziałach intensywnej terapii. Pomiędzy wtorkiem a środą przyjęto tam 26 osób.