W ciągu ostatniej doby w Belgii odnotowano 185 zgonów z powodu koronawirusa i ponad 1,1 tys. zakażeń, a 420 osób hospitalizowano. Po raz pierwszy zmniejszyła się liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii.

Media wskazują, że dane z ostatnich dni wskazują na spadek intensywności rozwoju epidemii w kraju, a ten trend potwierdzony został ponownie w poniedziałek. Eksperci studzą jednak entuzjazm.

„Jeśli niektóre wskaźniki poprawią się lub ustabilizują, może to być efekt weekendowy. Czasami liczby są mniej ważne" - mówi wirusolog Emmanuel Andre, cytowany przez dziennik "Le Soir".

W ciągu ostatnich 24 godzin do szpitali przyjęto 420 pacjentów. W tym samym czasie 235 je opuściło.

W sumie w szpitalach z powodu Covid-19 w Belgii przebywa 5840 osób. Największe znaczenie ma jednak liczba osób na oddziałach intensywnej terapii. W poniedziałek hospitalizowanych było tam 1257 osób, a to spadek o cztery osoby w ciągu 24 godzin.

Z drugiej strony dobowe liczby zgonów utrzymują się na podobnym poziomie. W poniedziałek władze poinformowały o 185 kolejnych zgonach, co zwiększa ich całkowitą liczbę do 1632.

W ciągu doby stwierdzono 1123 nowe przypadki koronawirusa, co zwiększa ich łączną liczbę do 20 814.