Koronawirus w Afryce. Prezydent Malawi przeznaczy 10 proc. pensji na walkę z epidemią

koronawirus
koronawirusShutterStock
4 kwietnia 2020

Prezydent Malawi Peter Mutharika zapowiedział że on i ministrowie w jego gabinecie obniżą sobie pensje o 10 proc. Zaoszczędzone pieniądze mają zostać przeznaczone na powstrzymanie epidemii koronawirusa.

Jak podaje Reuters, w sobotnim orędziu do narodu, Mutharika ogłosił też pakiet pomocy dla przedsiębiorstw i służby zdrowia.

Według pisma Forbes, miesięczna pensja prezydenta Malawi wynosi ok. 6,2 tys. USD (26 tys. zł). Jak wynika z danych Banku Światowego PKB per capita kraju to 390 USD.

Jeszcze do czwartku Malawi było jednym z ostatnich państw świata, w którym nie było oficjalnie stwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem. Dotąd potwierdzono cztery zakażenia. Mimo niskiej na razie liczby zainfekowanych, istnieją poważne obawy, jak ten jeden z najuboższych krajów świata poradzi sobie z epidemią.

Jak podaje BBC, na świecie pozostało 18 państw, w których oficjalnie nie stwierdzono dotychczas obecności koronawirusa. Największe z nich to Korea Północna.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.