W Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło wskutek infekcji koronawirusem 37 osób. Oznacza to, że łączna liczba zgonów na Covid-19 zwiększyła się do 246 - poinformowało w piątek po południu ministerstwo zdrowia tego kraju.

W wydanym przez resort zdrowia oświadczeniu przekazano, że 37 nowych zgonów, zanotowanych między czwartkiem a piątkiem, to najwyższa jak dotąd dobowa liczba zmarłych na Covid-19 w Portugalii.

“W ciągu ostatnich 24 godzin o 9,4 proc. wzrosła też liczba osób zakażonych koronawirusem. Pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba infekcji zwiększyła się o 852 - do 9886” - podało ministerstwo zdrowia.

Z szacunków resortu wynika, że z blisko 10 tys. zanotowanych w Portugalii zachorowań wyleczyło się dotychczas jedynie 68 pacjentów. Z kolei szpitalach pozostaje obecnie 1058 osób, z których 245 na oddziałach intensywnej terapii.

Największą liczbę zgonów i zachorowań na Covid-19 zanotowano w północnej części kraju. Do piątku zmarło tam 130 osób, a blisko 6 tys. zostało zakażonych koronawirusem.

W czwartek jednoizbowy parlament Portugalii zatwierdził decyzję o wydłużeniu stanu wyjątkowego w związku z nasilającą się epidemią Covid-19. Będzie on obowiązywał do 17 kwietnia.

Wraz z wydłużeniem stanu wyjątkowego władze Portugalii wprowadziły dodatkowe restrykcje, m.in. konieczność pozostania w domu z wyjątkiem podróży do pracy, zrobienia zakupów lub wyjścia do banku.