Ministerstwo zdrowia Białorusi w informacji opublikowanej w komunikatorze Telegram potwierdziło we wtorek pierwszy przypadek śmierci z powodu Covid-19. Resort informuje o 11 nowych podejrzeniach zakażenia koronawirusem.

„Zarejestrowano pierwszy przypadek śmierci starszego pacjenta, cierpiącego na liczne schorzenia chroniczne” – podał resort zdrowia.

W odróżnieniu od poprzednich komunikatów w sprawie koronawirusa, wtorkowa informacja jest skonstruowana w taki sposób, że nie można jednoznacznie ustalić liczby potwierdzonych zakażeń w kraju.

„W ciągu ostatniej doby do szpitali z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przyjęto 11 osób, wypisano 128 osób, w tym sześcioro pacjentów, którzy wcześniej mieli pozytywne testy na Covid-19” – poinformowano. Wskazana liczba 128 osób obejmuje najprawdopodobniej także tych, u których zakażenie podejrzewano, ale nie potwierdzono go.

W poniedziałek ministerstwo zdrowia podało, że potwierdzonych przypadków infekcji na Białorusi było dotąd 152, a 47 osób uznano za wyleczone.

Jak podano w komunikacie we wtorek, na Białorusi wykonano dotąd ponad 31 tys. testów na obecność koronawirusa SARS CoV-2, wywołującego groźne dla życia zapalenie płuc Covid-19.