PKN Orlen kupił 5 tys. maseczek ochronnych, które przekaże Agencji Rezerw Materiałowych - poinformowała w sobotę spółka. Dodała, że trafią one głównie do placówek ochrony zdrowia.

"Sfinansowaliśmy zakup maseczek ochronnych dla personelu medycznego, przekazujemy również Agencji Rezerw Materiałowych kolejne partie płynu do dezynfekcji rąk" - wskazał, cytowany w komunikacie, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Spółka podała, że chodzi o 5 tys. maseczek, które są mają certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego. "Podobnie jak w przypadku płynu do dezynfekcji rąk, Agencja rozdystrybuuje je przede wszystkim do placówek ochrony zdrowia" - czytamy.

Jak zaznaczył Obajtek, na walkę z koronawirusem spółka przeznaczyła 6 mln zł. "Dokładamy wszelkich starań, by zwiększać bezpieczeństwo Polaków, w tym przede wszystkim wspierać służby medyczne" - podkreślił prezes.

Dodał, że spółka systematycznie obniża ceny paliw, by w przypadku osób, które muszą się przemieszczać, zachęcać je do wyboru komunikacji indywidualnej.