Jeden policjant z Pruszcza Gdańskiego zaraził się koronawirusem od najbliższej rodziny; 75 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji musi poddać się kwarantannie. Już ich zastąpili funkcjonariusze z innych jednostek w Pomorskiem.

Maciej Stęplewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował w środę PAP, że policjantów będących na kwarantannie zastąpili funkcjonariusze z innych jednostek z województwa pomorskiego. Przeniesiono tam policjantów z pionu prewencji i komisariatów z pomorskiego.

"Policjant, który miał pozytywny wynik testu zaraził się prawdopodobnie od członka najbliższej rodziny - dowiedziała się PAP w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Według nieoficjalnych informacji, wśród funkcjonariuszy objętych kwarantanną jest m.in. komendant jednostki.

Reklama

Zainfekowany funkcjonariusz policji był wśród sześciu osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirus, który podano we wtorek.

Na Pomorzu koronawirusa wykryto u ośmiu osób, w związku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 11 pacjentów. Na kwarantannie domowej przebywa 671 osób, natomiast 2874 objęte są nadzorem epidemiologicznym.

W środę ministerstwo zdrowia podało informację o 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce wykryto już 246 przypadków.