Do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie trafiła kolejna osoba, u której badania potwierdziły obecność COVID-19 - poinformował we wtorek rzecznik placówki. To ósma osoba w województwie zakażona koronawirusem.

"Kobieta pochodzi ze Szczecina, jest w stanie dobrym i przebywa na oddziale zakaźnym" - podał we wtorek wieczorem rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie Mateusz Iżakowski. Dodał, że z wywiadu lekarskiego wynika, iż wcześniej miała ona kontakt z innym pacjentem szpitala, który także jest zakażony SARS-Cov-2.

Jak poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Kapłan, kobieta zgłosiła się do szpitala. "W toku postępowania epidemiologicznego PPIS w Szczecinie ustalił osoby z kontaktu i zostały one objęte kwarantanną" - przekazała rzeczniczka.

W szpitalu wojewódzkim przebywa, poza kobietą, siedem osób - sześć z nich jest w średnim wieku. Mężczyzna, u którego koronawirusa wykryto we wtorek rano, to 31-letni szczeciński radny z klubu PiS Dariusz Matecki. O zakażeniu poinformował na swojej stronie facebookowej, zapewniając, że czuje się dobrze i chwaląc przygotowanie personelu i szpitala do walki z koronawirusem.

Reklama

Jedna z pacjentek, mieszkanka Stargardu, najdłużej przebywająca w szpitalu, u której wirusa wykryto 6 marca, wymaga intensywnej opieki medycznej. Hospitalizowany jest także jej mąż, który znalazł się w placówce wraz z kobietą. Jego stan lekarze określają jako dobry.

W dobrym stanie są także cztery inne osoby: małżeństwo z powiatu polickiego i dwie kobiety, z powiatu stargardzkiego i ze Szczecina.