Premier Mateusz Morawiecki we wtorek przedstawi Radzie Ministrów projekt paktu na rzecz stabilizacji i bezpieczeństwa gospodarki; w pakiecie m.in. odroczenie różnych płatności, rozwiązania wspierające osoby na tzw. śmieciówkach i prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą - mówił szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk podczas poniedziałkowej rozmowy w radiu TOK FM był pytany, jakie rząd przygotował propozycje dotyczące ratowania firm, którym grozi bankructwo w związku z epidemią koronawirusa.

Szef KPRM odpowiedział, że przez ostatnie dni trwały w tej sprawie intensywne prace w resorcie rozwoju koordynowane przez premiera Morawieckiego. "Jutro pan premier przedstawi Radzie Ministrów, a potem zostanie upubliczniony projekt można powiedzieć paktu, który ma działać na rzecz stabilizacji i bezpieczeństwa gospodarki" - poinformował.

Dopytywany co się znajdzie w projekcie odparł, że "odroczenie różnych płatności jest uwzględnione w ramach tego pakietu".

Dopytywany czy będą jakieś propozycje dotyczące osób zatrudnionych na umowach zleceniach powiedział: "Też będą tam rozwiązania, które mają wesprzeć osoby na tzw. umowach śmieciowych czy jeśli chodzi o jednoosobową działalność gospodarczą".

Zaznaczył, że nad pakietem cały czas trwają prace. "To są bardzo poważne działania, które niosą za sobą też określone skutki finansowe dla budżetu" - mówił.