W Iłowej i Świebodzinie w Lubuskiem policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych. Właściciele znajdujących się w nich automatów muszą liczyć się z wysokimi grzywnami i karami więzienia – poinformował w poniedziałek Maciej Kimet z lubuskiej policji.

"Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. zł. Ponadto za organizowanie gier hazardowych grozi również kara pozbawienia wolności do lat trzech lat" – powiedział Kimet.

W Iłowej w pow. żarskim do lokalu z nielegalnymi automatami funkcjonariusze wkroczyli w czwartek. Efektem było zamknięcie lokalu i zabezpieczenie trzech automatów do gier hazardowych wykorzystywanych bez zezwolenia. W sobotę świebodzińscy policjanci i funkcjonariusze KAS weszli do jednego z lokali w tym mieście; było tam pięć takich urządzeń.

"W obu przypadkach, po przeprowadzonych czynnościach procesowych funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny, które trafią Lubuskiego Urzędu Celno–Skarbowego. To właśnie on będzie prowadził postępowania w tych sprawach" – dodał Kimet.

Prawo organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego obiektu musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej. Lokal, w którym odbywają się gry hazardowe, nie może być bliżej niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego i innych ośrodków gry. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz