Były wiceprezydent Łodzi, poseł Lewicy Tomasz Trela ma ostatecznie pokierować sztabem wyborczym kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia - wynika z informacji PAP. Tymczasowo pracami sztabu kierowała Hanna Gill-Piątek, która pozostaje w sztabie jako zastępczyni Treli.

Jak dowiedziała się PAP, w środę na godz. 14 planowana jest w Łodzi oficjalna prezentacja sztabu Roberta Biedronia. Miejsce nie jest przypadkowe, bo najważniejsze stanowisko w sztabie ma objąć były wiceprezydent miasta, a obecnie łódzki poseł Lewicy Tomasz Trela. "Zdecydowaliśmy, że to Tomek pokieruje sztabem, bo jest świetnym organizatorem, doświadczonym w prowadzeniu kampanii i ma świetne relacje ze strukturami SLD w całej Polsce. Znakomicie czuje kampanię uliczną i ma świetne pomysły" - powiedział PAP bliski współpracownik lidera Wiosny.

Biedroń dotąd zdradził nazwisko tylko swojej rzeczniczki, którą została gdańska posłanka Lewicy, związana z Wiosną Beata Maciejewska.

Według informacji PAP pozostałe funkcje w sztabie są już przydzielone. Sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek, posłanka Wiosny Hanna Gill-Piątek oraz członkini zarządu Lewicy Razem Marcelina Zawisza będą wiceszefami sztabu. Za komitet poparcia odpowiadać będzie szef SLD, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, a za kwestie programowe lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.

W prace sztabu zaangażowani będą z Wiosny: Wiktor Wojciechowski odpowiedzialny za strategię, dyrektor ds. legislacji Lewicy Dariusz Standerski odpowiadający za inicjatywy prezydenckie, Mateusz Stępień za produkcję kampanii, dyrektor biura prasowego Lewicy Jan Mróz, Konrad Radecki-Mikulicz i Szymon Grela jako zespół komunikacji, odpowiedzialny także za media i wizerunek. Z Lewicy Razem w komunikację zaangażowana będzie rzeczniczka partii Dorota Olko. W sztabie znajdą się także Anna Maria Żukowska, Anna Zeitz i Andrzej Rozenek z SLD.