Środowe spotkanie w Kancelarii Prezydenta nie przyniosło jakichkolwiek konstruktywnych ustaleń - podkreślił szef klubu KO Borys Budka. Według niego prezydent Andrzej Duda już podjął decyzję ws. noweli ustaw sądowych, a argumenty, którymi się posługiwał, "były powtórzeniem narracji ministra sprawiedliwości".

"Spotkanie w Kancelarii Prezydenta bez jakichkolwiek konstruktywnych ustaleń. Według mnie prezydent Andrzej Duda już podjął decyzję. Argumenty, którymi się posługiwał, były powtórzeniem narracji ministra Ziobro. Szkoda, gdy ponad konstytucją stawia się interes polityczny" - napisał na Twitterze Budka.

W środę w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów: PiS - Ryszardem Terleckim oraz Przemysławem Czarnkiem, KO - Borysem Budką, Lewicy - Włodzimierzem Czarzastym i Krzysztofem Gawkowskim, PSL-Kukiz15 - Władysławem Kosiniakiem -Kamyszem i Stanisławem Tyszką oraz koła Konfederacji - Jakubem Kuleszą i Krzysztofem Bosakiem. Spotkanie dotyczyło reformy wymiaru sprawiedliwości.

O spotkanie wnioskowali wspólnie posłowie KO, Lewicy i PSL-Kukiz'15 po tym, jak Sejm w ubiegły czwartek odrzucił sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustaw sądowych rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Wyrazili wówczas oczekiwanie, że prezydent zawetuje nowelizację, która teraz czeka na jego decyzję.