W odpowiedzi na prośbę opozycji prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę, na godz. 17.00 do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli klubów i kół poselskich - poinformował we wtorek na Twitterze dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marcin Kędryna.

W ubiegły czwartek po tym, gdy Sejm odrzucił uchwałę Senatu w sprawie odrzucenia nowelizacji ustaw sądowych, liderzy trzech klubów opozycyjnych: KO, Lewicy i PSL-Kukiz'15 zaapelowali do prezydenta o spotkanie. Wyrazili wówczas oczekiwanie, że prezydent zawetuje nowelizację, która teraz czeka na jego decyzję.

"W odpowiedzi na prośbę opozycji prezydent Andrzej Duda zaprosił na środę, na godz. 17.00 do Pałacu przedstawicieli klubów i kół poselskich" - poinformował we wtorek Kędryna.

Spotkanie prezydenta Andrzej Dudy z przedstawicielami klubów parlamentarnych w środę będzie dotyczyło reformy wymiaru sprawiedliwości; chodzi o "zebranie opinii, informacji" - powiedział PAP wiceszef KPRP Paweł Mucha.

Reklama

Mucha zaznaczył, że według jego wiedzy prezydent nie podjął jeszcze decyzji co do ostatnio uchwalonej przez Sejm noweli ustaw sądowych.

"Tematem spotkania będą kwestie reformy wymiaru sprawiedliwości. Kwestie te interesują opinię publiczną. Takie spotkanie daje też możliwość wypowiedzenia się pełnej reprezentacji sejmowej, daje przegląd poglądów stron, służy zebraniu opinii, informacji" - powiedział PAP prezydencki minister.