Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję "Silni razem", specjalny bus i infolinia będą zachęcały do wspierania kampanii opozycji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, żeby się do nas zgłaszać, żebyśmy wspólnie działali w kampanii; to "wybory o wszystko" - apelowali politycy Koalicji.

"Ruszamy z akcją +Silni razem+, będziemy w całej Polsce, to jest kontynuacja akcji sztabowej, kampanii otwartej, kampanii wspólnej z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Każda osoba, która chce wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej może się do nas zgłosić" - podkreślił na konferencji prasowej przed Sejmem poseł PO-KO Krzysztof Brejza.

Dodał, że uruchomiona została też specjalna infolinia pod numer 22 292-40-57. Jak mówił, zbliżające się wybory parlamentarne to najważniejsze wybory od 1989 roku, to "wybory o wszystko".

"Słyszymy o pomysłach PiS na podniesienie ZUS, widzimy w jakim agonalnym stanie jest służba zdrowia, widzimy atak na demokrację, słyszymy o planach +urządowienia+ mediów. Czas powiedzieć tej polityce nienawiści, polityce hejtu, polityce dzielenia Polaków: +stop+. Możemy zrobić to tylko będąc razem. Ruszamy dzisiaj busem, uruchamiamy infolinię i zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, żeby się do nas zgłaszać, żebym wspólnie działali w kampanii" - podkreślił Brejza.

Reklama

Adam Szłapka (PO-KO) zaznaczył, że akcja to odpowiedź na "tysiące propozycji wsparcia". "Dzisiaj każdy może wesprzeć kampanię Koalicji Obywatelskiej. Jest numer telefonu, pod który można zgłaszać, czy ktoś chce nosić ulotki, czy chce udostępnić miejsce na baner, czy chce się zaangażować w kampanię wyborcza" - powiedział.

"Zachęcamy wszystkich bardzo mocno, żeby się włączyli. Będziemy w całej Polsce, to jest akcja, która angażuje wszystkich kandydatów i każdy kto chce być wolontariuszem KO, kto chce włączyć się w kampanię, zatrzymać to wszytko, co robi TVP, chce zatrzymać podniesienie ZUS dla przedsiębiorców może się włączyć w akcję +Silni razem+" - powiedział Szłapka.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.