Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła Piotra Pałkę w funkcji członka Zarządu. Powodem zawieszenia jest postępowanie sądowe, które Pałka wytoczył TVP – podał na swojej stronie internetowej w czwartek tygodnik "Do Rzeczy".

Jak podało "Do Rzeczy", jako powód zawieszenia w czynnościach członka zarządu spółki "wskazano na istotny konflikt interesów".

Według tygodnika, "we wtorek na posiedzeniu Zarządu, Piotr Pałka i Marzena Paczuska zablokowali podpisanie przez Telewizję Polską trzech istotnych umów sponsorskich, na których TVP mogła zarobić około ośmiu milionów złotych". Sprawa dotyczy tzw. blach, czyli reklam związanych z widowiskami sportowymi, w tym z meczami piłkarskimi.

O zawieszeniu Piotra Pałki biuro prasowe TVP poinformowało w czwartek wieczorem "Wirtualne Media". W informacji na swojej stronie "Wirtualne Media" zwróciły też uwagę, że "Piotr Pałka jest w sporze prawnym ze spółką - wytoczył jej proces dotyczący jego zwolnienia w połowie ub.r. Nie wycofał pozwu po tym, jak został powołany do zarządu TVP".

Piotr Pałka i Marzena Paczuska zostali powołani do zarządu TVP w ubiegłym tygodniu przez Radę Mediów Narodowych, która równocześnie odwołała z Zarządu Macieja Staneckiego.

Obecnie, po zawieszeniu Pałki, w dwuosobowym zarządzie TVP decydujący głos ma Jacek Kurski jako prezes.