Nam chodzi o to, żeby zerowy PIT dla młodych osób do 26 roku życia oznaczał zerową emigrację z Polski, żeby przyciągał ludzi do Polski - mówił w sobotę na kongresie PiS w Jasionce premier Mateusz Morawiecki.

"Fundamentalne przybliżenie do siebie oczekiwań społeczeństwa, aspiracji społeczeństwa, to, jak społeczeństwo rozumie Europę i jak rządzący powinni rządzić, zarządzać gospodarką, by te aspiracje spełniać, jest pewnym fenomenem, jest naszym odkryciem, jest rzeczywistą służbą dla narodu polskiego" - oświadczył premier.

Dodał, że tak jest postrzegana "piątka PiS", która została przedstawiona pod koniec lutego na konwencji PiS. "To jest bardzo prorozwojowa +piątka PiS+" - zauważył szef rządu.

"Czy zerowy PIT dla młodych ludzi do 26 roku życia nie jest najlepszym mechanizmem, żeby mieli większą łatwość w znalezieniu tu pracy w Polsce? No jest. O to nam chodzi, żeby zerowy PIT oznaczał zerową emigrację z Polski, żeby przyciągał ludzi do Polski, przecież to jest nasze pragnienie" - oświadczył Mateusz Morawiecki.