"Nie szykują się żadne wcześniejsze wybory. Wielokrotnie o tym mówiłem, że to jest absolutny fake news" - powiedział Sasin w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Odniósł się tak do doniesień medialnych, według których w Polsce mogą odbyć się przyspieszone wybory parlamentarne. "Mam swoją tezę, dlaczego ten fake news cały czas krąży gdzieś po mediach" - dodał minister.

Jego zdaniem, Grzegorz Schetyna chce doprowadzić do wchłonięcia przez Platformę mniejszych partii opozycyjnych, m.in. PSL i Nowoczesną. "Straszy ich tymi wcześniejszymi wyborami, żeby ich skłonić rzeczywiście do takiego aliansu, który zresztą dla nich skończy się natychmiastowym wchłonięciem i pożarciem" - ocenił Sasin.

Jak zapewnił PiS nie planuje żadnych wcześniejszych wyborów. "Nie będziemy zmieniać zdania na złość nikomu. Grzegorz Schetyna - jak wszystko wskazuje na to - jest autorem tego szalonego pomysłu, który gdzieś krąży po mediach i po różnych programach publicystycznych" - podkreślił.

"Żadnych przyspieszonych wyborów nie będzie, Grzegorz Schetyna niech przestanie straszyć tymi wyborami swoich potencjalnych sojuszników" - dodał Sasin.