Rozmawiamy cały czas z różnymi środowiskami, aby 11 listopada Polacy poszli w pięknym marszu, celebrując setną rocznicę odzyskania niepodległości - powiedział w piątek po południu dziennikarzom szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W czwartek rano organizatorzy Marszu Niepodległości odwołali się do sądu od decyzji prezydent Warszawy o zakazie organizacji tego marszu, a wieczorem tego dnia Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił tę decyzję. Pełnomocnik prezydent stolicy mec. Antoni Kania-Sieniawski powiedział PAP, że ratusz złoży zażalenie na postanowienie sądu na co ma 24 godziny.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert mówił wcześniej w piątek w TOK FM, że Marsz Niepodległości odbędzie się 11 listopada, rozpocznie się o g. 14 na rondzie Dmowskiego. Na uwagę, że w tym czasie w tym miejscu będą już zabezpieczenia marszu organizowanego przez rząd pod patronatem prezydenta, odpowiedział: "pana prezydenta na pewno zapraszamy na nasz marsz". Dodał, że w związku z tym, że mają odbyć się dwa marsze liczy, będą rozmowy w tej sprawie.

W piątek przed południem w Sejmie premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem i szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. W rozmowie uczestniczył też szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

O tym, że odbywają rozmowy ze stroną rządową ws. wspólnego marszu 11 listopada - mówił wcześniej w piątek PAP w piątek rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. Dodał, że ze strony rządu uczestniczy w nich m.in. szef kancelarii premiera.