W starciu o prezydenturę w stolicy, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski uzyskałby 40,5 proc. poparcia, a Patryk Jaki - 33,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.

Jak wynika z sondażu dla DoRzeczy.pl dotyczącego wyborów samorządowych, spośród wszystkich kandydatów na prezydenta Warszawy, najwięcej głosów uzyskałby Rafał Trzaskowski. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej chce zagłosować 40,5 proc. warszawiaków.

Na drugim miejscu znalazł się Patryk Jaki. Kandydat Zjednoczonej Prawicy może liczyć na poparcie na poziomie 33,5 proc.

Trzecie miejsce zajął kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Andrzej Rozenek, na którego głos planuje oddać 5 proc. respondentów.

Z sondażu wynika więc, że w przyszły prezydent Warszawy nie zostanie wybrany w pierwszej turze wyborów i konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury.

Pozostali kandydaci na prezydenta stolicy, tj. Jacek Wojciechowicz (Akcja Warszawa), Marek Jakubiak (Kukiz'15) oraz Jan Śpiewak (Wygra Warszawa) - uplasowali się na czwartym miejscu, uzyskując odpowiednio po 3 proc. głosów.

Sondaż wskazał także, że Janusz Korwin-Mikke (Wolność w Samorządzie) mógłby liczyć na 2,5 proc. poparcia, a Piotr Ikonowicz (Sprawiedliwość Społeczna) i Sławomir Antonik (Bezpartyjni Samorządowcy) - na 2 proc.

Tymczasem kandydatka Miasto Jest Nasze, Justyna Glusman, Jakub Stefaniak (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Krystyna Krzekotowska (Światowy Związek Polaków) - uzyskali po 1,5 proc. głosów, a Paweł Tanajno (Odkorkujemy Warszawę) i Jan Potocki (II Rzeczpospolita Polska) - po 0,5 proc.

Sondaż wykonała pracownia Estymator metodą wywiadów telefonicznych (CATI) w dniach 11-13 października na próbie 1024 dorosłych mieszkańców Warszawy.