Przyszłość strefy euro, budżet unijny, polityka migracyjna oraz polityka obronna były tematami rozmowy, którą odbyli w czwartek w Brukseli przewodniczący PO Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski (PO) z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. O spotkaniu Trzaskowski poinformował na Twitterze.

"W Brukseli rozstrzygają się sprawy najważniejsze dla Polski: przyszłość strefy euro, budżet unijny, polityka migracyjna, polityka obronna. Jest o czym rozmawiać. @SchetynadlaPO @donaldtusk" - napisał Trzaskowski na Twitterze, zamieszczając też zdjęcie ze spotkania z Tuskiem.

Liderzy partii Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) biorą w czwartek udział w spotkaniach swoich partii europejskich, Europejskiej Partii Ludowej (EPL) i Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) przed szczytem UE w Brukseli. Trzaskowski, który jest kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, jest jednocześnie wiceprzewodniczącym EPL.

Schetyna mówił we wtorek, że o praworządności będzie rozmawiał z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem, który podobnie jak Platforma należy do EPL.