Korea Płn. przygotowuje się do wystrzelenia satelity - KCNA

24 lutego 2009

Korea Północna przygotowuje się do wystrzelenia satelity telekomunikacyjnego przy pomocy swojej rakiety dalekiego zasięgu. Według opublikowanego w poniedziałek komunikatu północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA, "trwają intensywne przygotowania do startu".

W przeszłości Korea Północna przeprowadzała próby z rakietami dalekiego zasięgu przedstawiając je jako wprowadzanie satelitów na orbitę.

"Trwają intensywne przygotowania do startu satelity telekomunikacyjnego Kwangmyongsong 2 z bazy Hwadae na północnym wschodzie kraju" - głosi komunikat KCNA.

Korea Płn. dysponuje rakietami Taepodong-2, zaprojektowanymi jako pociski wojskowe, o zasięgu 6.700 km, co oznacza, że mogłyby osiągnąć cele na Alasce.

Ostatni test tej rakiety odbył się w 2006 r., jednak zakończył się niepomyślnie; pocisk eksplodował po starcie.

Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.