W Warszawie doszło do kolizji z udziałem auta Żandarmerii Wojskowej wiozącego Antoniego Macierewicza.

Jak donosi RMF24, do kolizji z udziałem auta Żandarmerii Wojskowej wiozącego Antoniego Macierewicza doszło w Warszawie. Jak ustalili, przed godziną 10:00 na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Elbląskiej nieoznakowane bmw Żandarmerii zderzyło się z innym autem osobowym. Wozem ŻW podróżował były szef MON Antoni Macierewicz. Z wypadku wyszedł bez szwanku.

Potwierdzam, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu cywilnego i pojazdu Żandarmerii Wojskowej" - powiedział ppłk Artur Karpienko z ŻW.

Komisarz Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji poinformował, że chodzi o kolizję, do której doszło ok. g. 10.00 z udziałem BMW Żandarmerii i auta marki Citroen. "Czynności wskazują, że sprawcą był kierowca pojazdu Żandarmerii" - powiedział.

Żandarmeria ani policja nie potwierdziły, że samochodem ŻW podróżował były minister obrony, a obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej, poseł PiS Antoni Macierewicz.

Macierewicz był ministrem obrony do 9 stycznia br., kiedy zastąpił go Mariusz Błaszczak. Po dymisji Macierewiczowi powierzono funkcję podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Resort informował, że tę funkcję Macierewicz będzie pełnił społecznie.

Ppłk Karpienko wyjaśnił, że samochód Żandarmerii przysługuje Macierewiczowi na podstawie decyzji ministra obrony