W najbliższych dniach zostanie wybrany kandydat PiS na prezydenta Warszawy w jesiennych wyborach samorządowych - zapowiedział w Polskim Radiu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Minister pytany w poniedziałek w radiowych "Sygnałach dnia", czy kandydatem PiS na prezydenta stolicy, może być ktoś spoza dwójki Patryk Jaki, Michał Dworczyk, przyznał: "rzeczywiście w tej chwili ten wybór chyba jest między tymi dwoma kandydatami".

Sasin zapowiedział, że wybór dokona się "naprawdę w najbliższych dniach".

Nie chciał odpowiedzieć, czy może do tego dojść jeszcze w tym tygodniu. "Jesteśmy na progu tego, aby te decyzje tyczące i Warszawy, i innych miast, również tych mniejszych, stały się jasne. Na pewno najbliższe tygodnie wszystko wyjaśnią" - zadeklarował szef KSRM.

"Chodzi o to, żeby wybrać rzeczywiście najlepszych kandydatów, takich, którzy mogą realnie zmierzyć się w tych wyborach" - dodał Sasin, który sam był kandydatem PiS na prezydenta Warszawy w 2014 roku.

Tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się 21 października, 28 października bądź 4 listopada (pierwsza tura, w konsekwencji druga tura wyborów może być 4 listopada, 11 listopada albo 18 listopada.