Powołanie rządu premiera Mateusza Morawieckiego nastąpiło 11 grudnia, w związku z tym termin ewentualnego przyjęcia lub odmowy przyjęcia dymisji wiceministrów przez szefa rządu mija 11 marca. Do tego czasu premier będzie podejmował stosowne decyzje - poinformował PAP szef KPRM Michał Dworczyk.

O przyjęciu lub odmowie przyjęcia dymisji wiceministrów, którzy swoje funkcje pełnili jeszcze w rządzie Beaty Szydło, premier Mateusz Morawiecki mówił na konferencji prasowej na początku tygodnia. Wspomniał wówczas o dacie 8 marca, kiedy to miałyby zapaść ostateczne decyzje dot. ewentualnych dymisji.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w czwartkowej rozmowie z PAP podkreślił, że obowiązuje trzymiesięczny termin na przyjęcie lub odmowę przyjęcia wspomnianych dymisji.

"Powołanie rządu premiera Mateusza Morawieckiego nastąpiło 11 grudnia, w związku z tym termin przyjęcia lub odmowy przyjęcia dymisji przez wiceministrów mija 11 marca i do tego czasu premier będzie podejmował stosowne decyzje" - powiedział Dworczyk.

Reklama

Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej. Szef rządu mówił też, że o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział także zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej, wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne.