Reklama
Decyzja, przywracająca dostęp do tajemnic generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu, jest gotowa - podaje RMF FM.

Szef departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w prezydenckim BBN dostęp do tajemnic utracił w czerwcu 2017 roku, w wyniku postępowania Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Gen. Kraszewski odwołał się w tej sprawie do premiera, którego służby nie potwierdziły zarzutów SKW - informuje dziennikarz RMF FM Tomasz Skory.

Postępowanie sprawdzające wobec gen. Jarosława Kraszewskiego wszczęto pod koniec czerwca 2017 roku. Odebrano wówczas generałowi dostęp do informacji niejawnych. Na początku grudnia został pozbawiony certyfikatów bezpieczeństwa.

O możliwości odzyskania przez niego dostępu do tajemnic zaczęło się mówić po rekonstrukcji rządu, w wyniku której stanowisko szefa MON stracił Antoni Macierewicz. Dymisja wzbudziła wiele emocji. Szybko pojawiły się głosy, że "wymusił" ją skonfliktowany od miesięcy z byłym ministrem prezydent Andrzej Duda.

Gen. Jarosław Kraszewski to bliski współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy. Stoi na czele departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

W grudniu 2017 roku Kraszewski odwołał od decyzji Służby Kontrwywiadu Wojskowego.