15 samochodów uczestniczyło w karambolu, do którego doszło na drodze krajowej nr 86 w Będzinie - poinformowała straż pożarna. Droga w kierunku Częstochowy była zablokowana przez kilka godzin.

W środę rano na DK86 doszło do karambolu z udziałem 15 samochodów. Informację o przywróceniu ruchu przekazał rzecznik będzińskiej policji podkom. Paweł Łotocki. Policjant powiedział, że zdarzenie to zakwalifikowano jako kolizję - nikt w nim nie ucierpiał.

Jak podawała straż pożarna, w karambolu uczestniczyło w sumie 15 samochodów. Większość pojazdów zostało nieznacznie uszkodzonych - ich kierowcy zdecydowali się kontynuować jazdę, nie czekając na interwencję policji. Na miejscu pozostało siedem aut. Tworzyły się korki, policja wyznaczyła objazd.

Reklama

W chwili wypadku na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne - kierowcy poruszali się we mgle i na oblodzonej nawierzchni, skierowano tam piaskarki. W środę rano w Będzinie doszło też do kilku innych kolizji. Jedna osoba została poszkodowana - przekazał Łotocki.