Bieg po lex TVN bez przystanku na analizę opinii

Tvn
<p>Kolejne opinie prawne na temat lex TVN ma zamówić Senat</p>Shutterstock
18 sierpnia 2021

Zamówione przez Biuro Analiz Sejmowych ekspertyzy wskazywały na niezgodność poselskiej nowelizacji z konstytucją i prawem międzynarodowym.

Gdy sejmowa komisja kultury i środków przekazu zajmowała się projektem zmian w ustawie o radiofonii i telewizji, firmowanym przez posła PiS Marka Suskiego, przedstawiciele opozycji wnosili o czas na dokładne zapoznanie się z opiniami prawnymi dostarczonymi im przez Biuro Analiz Sejmowych i Biuro Legislacyjne. Takie wnioski składano zarówno na pierwszym posiedzeniu dotyczącym tej sprawy (27 lipca), jak i drugim (11 sierpnia, w dniu głosowania w Sejmie). Większość jednak je odrzuciła.

Co jest w tych opiniach? Dwa opracowania powstały na wniosek wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego (PSL), o trzecie poprosił poseł Wojciech Król (KO).

Pozostało 87% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.