Szef MON Antoni Macierewicz pogratulował przedłużenia kadencji sekretarzowi generalnemu NATO Jensowi Stoltenbergowi. "Cieszę się na dalszą, dobrą współpracę na rzecz budowy bezpieczniejszego świata, Europy, Polski" - napisał minister na Twitterze.

We wtorek kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego zdecydowały, że kadencja sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga zostaje przedłużona o 2 lata, do 30 września 2020 r. Obecny mandat szefa NATO wygasa oficjalnie w październiku 2018 r.

Antoni Macierewicz we wtorek, w związku z przedłużeniem kadencji, złożył sekretarzowi Stoltenbergowi gratulacje. "Gratuluję Sekretarzowi Generalnemu NATO @jensstoltenberg! Cieszę się na dalszą, dobrą współpracę na rzecz budowy bezpieczniejszego świata, Europy, Polski - mojego kraju, wschodniej flanki Sojuszu" - napisał szef MON.

Reklama

O przedłużeniu kadencji Stoltenberga do 30 września 2020 r. poinformowało we wtorek biuro prasowe NATO, dodając, że jest to ze strony krajów członkowskich wyraz "pełnego zaufania co do jego zdolności do kontynuowania pełnej poświęcenia pracy nad przystosowaniem NATO do wyzwań w dziedzinie bezpieczeństwa, które stoją przed nim w XXI wieku".