Prezydent Władimir Putin jest autorem największej klęski Rosji od stuleci - ocenił szef MON Antoni Macierewicz w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

"Pan Władimir Władimirowicz Putin, który dla wielu publicystów jest powodem do strachu, przed którym uciekają, jest autorem największej klęski Rosji od stuleci" - zaznaczył Macierewicz.

"Dwie nocne zmory przywódców rosyjskich, czyli wojska amerykańskie na granicy Federacji Rosyjskiej oraz utrata Ukrainy mają miejsce właśnie dzięki jego agresywności i jego niezrozumieniu i niezdolności dostosowania państwa rosyjskiego do życia we współczesnym świecie. Kontynuując działania sowieckie, bazując na elicie sowieckiej i tym stylu myślenia pan Putin, mimo doraźnych sukcesów, jest autorem największej klęski państwa rosyjskiego" - dodał szef MON.

Reklama

Ocenił, że "jeżeli tej polityki nie zmieni, to klęska będzie się powiększała".

Macierewicz przypomniał też, że "słynny uciekinier z KGB, Oleg Gordijewski stwierdził, że rozwiązanie WSI i Raport to zwycięstwo nad Rosją na miarę 1920 roku". "Czułem się tymi słowami trochę zażenowany. Ale nasze osiągnięcia ostatnich dwóch lat na taką ocenę zasługują" - podkreślił.