Justyna Samolińska z Partii Razem zarzuciła posłowi Kukiz'15 Markowi Jakubiakowi molestowanie i składanie niemoralnych propozycji. Jakubiak odpowiada: - To brutalne pomówienie na granicy z jakimiś fantazjami, na ten temat będę rozmawiał przed sądem.

Samolińska napisała felieton dla portalu Wirtualna Polska, zatytułowany "Obłuda 'pornoprawicy'. Czekamy na kolejne historie przemocy", w którym oskarżyła posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka o składanie niemoralnych propozycji w trakcie jednego z programów telewizyjnych.

"Pamiętam, jak na wieczorze wyborczym w 2015 roku zostałam w studiu telewizyjnym Piotra Kraśki posadzona przy ogromnym stole obok Marka Jakubiaka, który właśnie zostawał posłem. Program był długi, przez większość czasu zaproszeni goście, przedstawiciele komitetów wyborczych (wśród których byłam jedyną kobietą) nie mieli głosu a telewizja transmitowała przemówienia Beaty Szydło i Ewy Kopacz. Znudzony Jakubiak najpierw zaczął z obleśnym uśmiechem pytać, czy nie zimno mi w tej cienkiej bluzeczce, następnie stwierdził z żalem, że program długi, on już wypił całą swoją wodę i poszedłby do toalety, może poszłabym z nim?" - napisała działaczka Partii Razem.

Jakubiak: To jest szaleństwo szanowna Pani

Jakubiak w rozmowie z Polską Agencją Prasową zaprzeczył zarzutom Samolińskiej. Jak dodał, pierwszy raz w życiu coś takiego go spotkało. - To brutalne pomówienie na granicy z jakimiś fantazjami - nie moimi oczywiście. Na ten temat będę rozmawiał przed sądem - oświadczył.

Poseł Kukiz'15 na Facebooku napisał: "Ręce opadają, czy ta Pani nie wie, że mam rodzinę, czy wypisywanie tych idiotyzmów czemuś służy? (...) po mojej prawej stronie siedziała młoda, miła, stremowana osoba. Nie mam pojęcia o czym Pani pisze, ale współczuję, mitomania nie zawsze dobrze się kończy".

"Jutro mój prawnik będzie szukał z Panią kontaktu, bo trzeba wiedzieć, że mam swoją szczęśliwą rodzinę, której będę bronił przed złem wszelakim. To jest szaleństwo szanowna Pani" - podkreślił Jakubiak.

Kukiz: Wy, prawdziwi komuniści, macie problem ze zbokami

Do sprawy odniósł się też lider Kukiz'15 Paweł Kukiz na Facebooku. "Pani Samolińska... Ja rozumiem, że Wy, prawdziwi komuniści, macie dziś problem ze zbokami na lewicy (Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej" i Marcin Wybieralski z Agory) ale - bez przesady. Z całym szacunkiem, ale w życiu nie uwierzę, że Jakubiak Panią molestował" - napisał lider Kukiz'15.

Jego zdaniem, "to co wypisuje Samolińska to albo objaw jakiejś obsesji, albo ogromnej potrzeby zaistnienia". "Nie chciałem tego postu pisać - słowo honoru - ale są jakieś granice absurdu i pomówień" - podkreślił Kukiz.