Zwłoki noworodka znaleziono w rzece w miejscowości Krzesimów w woj. lubelskim. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świdniku, która zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok.

- Śledztwo wszczęte zostało w kierunku art. 149 kodeksu karnego - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Przepis ten mówi, że matka, która zabija dziecko w okresie porodu lub pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Zwłoki dziecka w rzece w Krzesimowie zauważył w niedzielę wieczorem jeden z mieszkańców i zawiadomił policję. Ciało noworodka zostało zabezpieczone; planowana jest sekcja zwłok, która ma ustalić m.in., kiedy dziecko się urodziło i czy urodziło się żywe.

Rzeczniczka komendy wojewódzkiej policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek powiedziała, że postępowanie w tej sprawie jest na początkowym etapie i zaapelowała do osób, które mają jakieś informacje na ten temat, aby przekazały je policji. - Można to zrobić anonimowo - zapewniła.