Autopromocja

7. edycja konkursu "Spojrzenia" w warszawskiej Zachęcie

Alicja Bielawska, Ćwiczenia na dwie linie, 2014, stal, tkanina, dzięki uprzejmości artystki i galerii Starter, Warszawa
Alicja Bielawska, "Ćwiczenia na dwie linie", 2014, stal, tkanina, dzięki uprzejmości artystki i galerii Starter, WarszawaMedia
7 września 2015

"Spojrzenia" to najstarszy w Polsce konkurs dla artystów sztuk wizualnych. Wystawa prac konkursowych będzie dostępna w Zachęcie od jutra do 15 listopada.

Przed nami 7. edycja organizowanego w warszawskiej Zachęcie konkursu "Spojrzenia". Jego głównym celem jest zaprezentowanie i nagrodzenie najciekawszych artystów sztuk wizualnych w Polsce.

Jak mówiła kuratorka wystawy Magdalena Komornicka - w tym roku będzie można obejrzeć prace pięciu silnych indywidualności. "Na tegorocznej wystawie dominować będzie obiekt i instalacja. Zajmują się nimi zarówno Iza Tarasewicz, jak i Piotr Łakomy oraz Alicja Bielawska. Agnieszka Piksa jest rysowniczką, która na co dzień tworzy komiksy. Specjalnie na "Spojrzenia" stworzyła duży mural. Natomiast ostatnia z wyróżnionych artystek - Ada Kaczmarczyk - przygotowała nowy teledysk" - tłumaczyła Komornicka.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.