Zgadzam się z prezydentem, że obecna konstytucja powinna być zmieniona; powinna ona budować wspólnotę narodową - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski podczas debaty dot. zmian w konstytucji. Włączam się w tę debatę, niezwykle ważną dla Polski - zadeklarował.

"Bardzo się cieszę, że to pierwsze spotkanie o konstytucji rozpoczynamy tutaj w Gdańsku, w kolebce +Solidarności+, w miejscu z którego powiało dla Polski, dla Europy wolnością. To wymiar bardzo istotny i ważny, merytoryczny, ale również i symboliczny, bo przecież to +Solidarność+ napisała projekt obywatelski (konstytucji), który przez siły lewicowe i liberalne nie został uwzględniony i nad którym warto pracować i o którym trzeba mówić" - powiedział Karczewski.

Marszałek Senatu podkreślił, że zgadza się z prezydentem, iż obecna konstytucja "powinna być zmieniona". "Ta konstytucja powinna nas łączyć, powinna łączyć nas Polaków, powinna łączyć obywateli, powinna budować wspólnotę narodową i głęboko wierzę, że - wiem o tym - taki jest zamysł prezydenta. Włączam się w tę dyskusję, włączam się w tę debatę niezwykle istotną i ważną dla Polski, niezwykle istotną dla Polaków" - podkreślił Karczewski.

Jak mówił marszałek Senatu, "mamy doświadczenia i wiemy, w którym miejscu konstytucja nie spełnia naszych oczekiwań, w którym miejscu konstytucja stwarza duże niedogodności, gdzie są pomieszane, czy wręcz niedookreślone kompetencje poszczególnych organów władzy państwa". "To trzeba zmienić i nad tym będziemy pracować" - podkreślił Karczewski.