Brat zamachowca Salmana Abediego, który w poniedziałek w Manchesterze zabił 22 osoby, został aresztowany w stolicy Libii Trypolisie z powodu podejrzeń o związki z Państwem Islamskim - poinformował rzecznik lokalnych sił antyterrorystycznych.

Siły antyterrorystyczne o nazwie Rada zatrzymały urodzonego w 1997 roku Hashema Abediego we wtorek wieczorem - powiedział rzecznik Ahmed Bin Salem.

Ojciec Hashema i Salmana, Ramadan Abedi, we wcześniejszej rozmowie z agencją AP potwierdził, że trzeci z jego synów, Ismail, we wtorek rano został aresztowany w Anglii.

Ramadan Abedi zaprzeczył, jakoby jego podejrzany o przeprowadzenie poniedziałkowego zamachu syn Salman był powiązany z dżihadystami lub miał cokolwiek wspólnego z wydarzeniami w Manchesterze.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca zdetonował bombę tuż po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.