170 spotkań z mieszkańcami Polski, 47 wizyt zagranicznych, polityka historyczna - to niektóre z działań podjętych przez prezydenta Andrzeja Dudę w ciągu dwóch lat, o których jest mowa w spocie umieszczonym na stronach Kancelarii Prezydenta.

24 maja 2015 roku przeprowadzona została druga tura wyborów prezydenckich. Andrzej Duda uzyskał 51,55 proc. głosów, pokonując tym samym dotychczasowego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

170 spotkań prezydenta z mieszkańcami w 47 powiatach - między innymi o tym Kancelaria Prezydenta RP przypomina w nagraniu z okazji drugiej rocznicy zwycięstwa wyborczego Andrzeja Dudy.

W środowym wywiadzie dla PAP prezydent mówił, co zalicza do swoich sukcesów w ciągu minionych dwóch lat. „Realizację zobowiązań wyborczych. Przede wszystkim program 500+ i obniżenie wieku emerytalnego. To były dwa najważniejsze, filarowe elementy programu, z którym szedłem do wyborów. Zostały zrealizowane. Nie mogę oczywiście pominąć w tym miejscu wielkiej zasługi, jaką ma w tym rząd pani premier Beaty Szydło. To program rządowy realizowany przez panią minister Elżbietę Rafalską. Pomoc rodzinom była naszą wspólną ideą” – powiedział Andrzej Duda.

Kancelaria prezydenta zwróciła także uwagę w spocie na siedemdziesiąt rozmów z głowami państw i szefami rządów. W polityce zagranicznej podkreślana jest także inicjatywa Trójmorza, która dotyczy współpracy infrastrukturalnej państw regionu Adriatyk-Bałtyk-Morze Czarne. Istotnym momentem prezydentury Andrzeja Dudy był - o czym jest mowa w spocie - szczyt NATO w Warszawie.

Przypomniano również, że podczas czterdziestu siedmiu wizyt zagranicznych prezydent wielokrotnie spotykał się z Polakami mieszkającymi poza granicami kraju. Pomagał także Polakom mieszkającym na Wschodzie.

Na gruncie krajowym zwrócono uwagę na inicjatywę "Start-upy w Pałacu" wspierającą innowacyjne polskie firmy i na powołanie Biura Interwencyjnej Pomocy Prawnej w Kancelarii Prezydenta RP, dzięki któremu dokonano interwencji w 15 tys. spraw.

Do osiągnięć prezydentury Andrzeja Dudy zaliczono także dbanie o pamięć historyczną: odznaczenie Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. Gryf - bohatera II wojny światowej, powstańca warszawskiego, dowódcy słynnej obrony Pałacyku Michla, a także jego pośmiertny awans na stopień generała dywizji; upamiętnienie forsowania Odry przez 1. Armię WP, powstania warszawskiego, zbrodni wołyńskiej, czy otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.