Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestuje do 25 mln euro w polską sieć spożywczą Żabka - wynika z informacji opublikowanej na stronie EBOiR.
Reklama

Inwestycja ma zostać przeznaczona na wdrożenie "standardów w obszarze zielonych innowacji" - napisano na stronie EBOiR.

Żabka, największa w Polsce sieć sklepów typu convenience, została niedawno przejęta przez Fundusz CVC Capital Partners, jedną z największych grup kapitału prywatnego, od jej poprzedniego właściciela - Mid Europa Partners.

Jak wskazano w informacji EBOiR, Żabka jest jedną z sześciu największych sieci spożywczych w Polsce, która posiada 4 tys. 600 punktów franczyzowych prowadzonych przez 2 tys. 200 przedsiębiorców.

Środki EBOiR mają wesprzeć "system zarządzania firmą i przyczynić się do ustalenia norm z zakresu +zielonych innowacji+ poprzez inwestycje przyjazne środowisku". "ma to wesprzeć konkurencyjność sieci Żabka" - napisano.

Jest to, jak podano na stronie EBOiR, zgodne z koncepcją banku, wedle której "dobrze funkcjonująca gospodarka rynkowa powinna być konkurencyjna, dobrze zarządzana, inkluzywna, przyjazna dla środowiska i elastyczna" - podkreślono w opublikowanej informacji.

Od 1991 r. EBOiR zainwestował w Polsce blisko 8,5 mld euro w ponad 380 projektów.