"Prezydent dostrzega konieczność reform w systemie sprawiedliwości i to jest oczywiste. Natomiast jeśli chodzi o Krajową Radę Sądownictwa, to kwestia kadencyjności, czy można ją ustawowo skrócić, to przede wszystkim jest poważne zagadnienie. Jest w tej sprawie pytanie w Trybunale Konstytucyjnym. Prezydent mówił, że ma tutaj swoje pewne wątpliwości" - powiedział w radiu RMF FM Łapiński pytany, czy prezydent zawetuje ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa.

"No jest to jedna z możliwości, bo prezydent ma prawo weta i jest to jedna z możliwości. Czy tak będzie w tej sytuacji to proszę jeszcze poczekać" - dodał Łapiński, który od czwartku będzie rzecznikiem prasowym Andrzeja Dudy.

Reklama

Na pytanie, dlaczego prezydent nie zawetował do tej pory żadnej ustawy Łapiński odpowiedział: "To jest tak, że też obecnie nie ma takiej sytuacji kohabitacji, jest prezydent, który został wybrany w demokratyczny sposób. Nie ma jeszcze półmetka kadencji".

Jak dodał "można sobie wyobrazić, że jeśli będą jakieś ustawy, które prezydent uważa, że powinny być zawetowane to będą zawetowane. Takie sytuacje mogą się zdarzyć. Ja nie wiem, czy to w tej ustawie. Ale pan prezydent wie i ma świadomość, że jeśli będzie jakaś ustawa, której on nie popiera, czy która nie jest zgodna z jego hasłami z jego programem, z którym szedł do wyborów to proszę bardzo" - stwierdził Łapiński.