Zarzuty udziału w bójce, która zakończyła się śmiercią 46-latka, usłyszeli dwaj mieszkańcy Zielonej Góry. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Do zajścia doszło podczas minionego weekendu w jednym z pubów z Zielonej Górze. Pomiędzy kilkoma mężczyznami doszło do awantury i rękoczynów. Bijatyka zakończyła się śmiercią 46-letniego mężczyzny. Pozostali uczestnicy zajścia uciekli.

Po kilku godzinach do wyjaśnianie zatrzymano trzech mężczyzn - zielonogórzan w wieku 21–28 lat. We wtorek przesłuchano ich w prokuraturze. Jeden z nich został zwolniony i w śledztwie będzie występował w roli świadka. Dwaj pozostali usłyszeli zarzuty udziału w bójce.

Reklama

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera przekazał PAP, że podejrzani są w wieku 21 i 28 lat. Starszy z nich, oprócz zarzutu udziału w bójce, ma także zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego zgonem pokrzywdzonego.

Zgodnie z Kodeksem karnym, udział w bójce jest zagrożony karą do trzech lat więzienia, natomiast mężczyźnie podejrzanemu o zadanie ciosów, których następstwem był zgon, grozi od 2 do 12 lat więzienia.