Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron ma być gościem specjalnym 8. Konferencji ABSL - największej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Gospodarzem wydarzenia, które odbędzie się w czerwcu, będzie Łódź.

O wizycie Camerona poinformowała w środę na spotkaniu z mediami prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Wystąpienie brytyjskiego polityka ma być głównym punktem pierwszego dnia konferencji. B. premier ma mówić m.in. o kwestiach dotyczących zmian i nowych kierunków rozwoju współczesnego świata.

Prezydent przypomniała, że Łódź była już gospodarzem konferencji ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland - Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) w 2013 roku. Teraz - jej zdaniem - to dobry moment na powrót wydarzenia do miasta.

Jak mówiła, rozwój sektora usług dla biznesu jest dla Łodzi celem priorytetowym, wpisanym w Strategię Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+. Miasto jest jednym z siedmiu głównych ośrodków usług biznesowych w Polsce.

"W ostatnim czasie Łódź przeżywa ożywienie, które zmienia jej oblicze. Tym bardziej się cieszymy, że to właśnie nasze miasto jest gospodarzem tej edycji eventu, którego tematem jest właśnie zmiana i nowe kierunki rozwoju współczesnego świata" - powiedziała.

Według niej, konferencja ABSL jest dziś główną platformą spotkań i dyskusji na temat branży, mającej strategiczne znaczenie dla rozwoju polskiej gospodarki.

Prezydent poinformowała również, że oprócz b. premiera Wielkiej Brytanii, kolejnym gościem specjalnym wydarzenia będzie Randi Zuckerberg, która kierowała marketingiem serwisu społecznościowego Facebook. Obecnie Zuckerberg zarządza grupą Zuckerberg Media, realizując szereg projektów na styku tradycyjnego dziennikarstwa i innowacyjnych rozwiązań ze świata nowych mediów.

Tegoroczna edycja konferencji ABSL odbędzie się 12-14 czerwca. Jak mówią jej organizatorzy, to najważniejsze wydarzenie sektora nowoczesnych usług dla biznesu, będące okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branży i jej interesariuszy.

Wydarzenie swoją formułą i programem nawiąże do zmiany, która jest - według nich - najmocniejszym akcentem w globalnej gospodarce i polityce. "Jesteśmy świadkami przemian, które mogą stanąć u podstaw nowego ładu i ekspansji innowacji, które coraz mocniej definiują charakter sektora nowoczesnych usług dla biznesu i innych gałęzi gospodarki" - mówią organizatorzy.

Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) to największa w Polsce organizacja zrzeszająca firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu - branży, która w Polsce daje zatrudnienie niemal 220 tys. osób. Działając od niemal dekady, ABSL skupia centra usług wspólnych (Shared Service Centers, SSC), outsourcingu procesów biznesowych (Business Process Outsourcing, BPO), outsourcingu IT (Information Technology Outsourcing, ITO), centra badawczo-rozwojowe (Research&Development, R&D) oraz firmy wspierające rozwój sektora. (PAP)