Cieszę się, że Platforma Obywatelska odzyskuje zaufanie, ale mam świadomość, że jeszcze długa droga do tego by wygrać wybory, żeby być liderem w sondażach - powiedział w poniedziałek Marcin Kierwiński (PO).

Polityk PO w rozmowie w telewizji internetowej RP.pl odniósł się do coraz lepszych notowań Platformy Obywatelskiej w sondażach. Według niego jest to efekt ciężkiej pracy.

"My naprawdę bardzo ciężko pracujemy, odwiedzamy wszystkie miasta powiatowe w Polsce, rozmawiamy z ludźmi, słuchamy, naprawdę ich słuchamy, nie tak jak Prawo i Sprawiedliwość, który mówi, że słucha. Zbieramy także gorzką pigułkę oceniającą nasze rządy. Na tej bazie przygotowujemy kolejne rozwiązania programowe, na razie daleka droga przed nami" - powiedział.

Jego zdaniem wzrost poparcia dla PO to również zła ocena rządów PiS przez Polaków. "W znacznej mierze to, co się dzieje to jest przede wszystkim czerwona kartka dla Prawa i Sprawiedliwości, bo ludzie bardzo źle zaczęli oceniać te rządy" - ocenił poseł PO.

"My będziemy bardzo pokornie i ciężko pracować, aby pokazać Polakom, że mamy pomysł na Polskę, że naprawdę chcemy ich słuchać, że ta rozmowa, która się dzieje podczas tych spotkań jest prawdziwa" - zapewnił Kierwiński.