Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest zadowolony ze spotkania z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem. Dodał, że rozmawiał z nim m.in. o wakatach na stanowiskach attaches wojskowych i, jak zaznaczył "sprawa ta jest obecnie realizowana".

"Jestem zadowolony z tej odprawy, odbyłem z panem ministrem Macierewiczem także rozmowę w cztery oczy. Rozmawialiśmy o kwestii obsady brakujących przez dłuższych czas stanowisk attaches w różnych krajach, przede wszystkim w krajach sojuszniczych. Ta sprawa jest realizowana" - powiedział dziennikarzom Andrzej Duda po spotkaniu z kierownictwem MON. Dodał, że ma nadzieję, iż "te stanowiska, które wakowały zostaną wreszcie wypełnione".

Prezydent przyznał, że kwestia związana z nieobsadzeniem stanowisk attaches "była mankamentem", ale - jak dodał -"to zostaje usunięte".

"Mam nadzieję, że wszystkie te zadania, które są w tej chwili przed Ministerstwem Obrony Narodowej przed ministrem Macierewiczem, które są związane z modernizacją polskiej armii, które są związane ze współpracą sojuszniczą, będą realizowane w sposób sprawny" - dodał.