Pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne w wypadku samochodowym, do którego doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 544 w miejscowości Pawłowo pod Mławą (Mazowieckie). Zderzyły się samochód ciężarowy i bus. Droga, na której doszło do wypadku, jest zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi bus, prawdopodobnie wyprzedzając rowerzystę, z nieustalonych na razie przyczyn uderzył w samochód ciężarowy - poinformowała rzeczniczka mławskiej policji asp. Anna Pawłowska.

Jak dodała, droga wojewódzka nr 544 Mława-Przasnysz, na której doszło do wypadku, jest zablokowana na odcinku między Gruduskiem a Mławą i może to potrwać kilka godzin; policja kieruje podróżujących tą trasą na objazdy.

"W wypadku zginęło na miejscu pięć osób, a cztery zostały ranne. Jedna z poszkodowanych osób została przewieziona do szpitala w Ciechanowie, a trzy inne do szpitala w Mławie. Jak wynika ze wstępnych informacji, stan rannych jest stabilny" - powiedziała Pawłowska.

Wszystkie ofiary i osoby ranne w wypadku podróżowały busem. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane. Na miejscu pracują policja i prokuratura.