Program "500 plus" został dobrze i szybko przygotowany oraz zrealizowany - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że założenia programu doskonale się sprawdziły.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się w środę seminarium z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej pt. "Monitoring pierwszych skutków społecznych Programu Rodzina 500 Plus".

"Pani minister, z całego serca gratuluję. Po pierwsze bardzo dobrego przygotowania ustawy, tzw. 500 plus - o pomocy rodzinom w wychowaniu dzieci ze strony państwa. Gratuluję także dobrego wprowadzania i dobrej realizacji tego programu, co jasno potwierdzały wypowiedzi przedstawicieli samorządu terytorialnego" - zwrócił się prezydent do minister Rafalskiej.

Reklama

Zwrócił uwagę, że program 500 plus jest ogólnopolski. "Zakrojony ogólnopolsko program, który jest realizowany przez każdą gminę w naszym kraju, przez każde miasto. Te możliwości jego realizacji, które zostały przez państwa przygotowane, stworzone - chcę podkreślić w krótkim czasie - naprawdę sprawdziły się doskonale" - ocenił prezydent.