Cieszymy się, że zatrzymywane są osoby odpowiedzialne za przekręty przy reprywatyzacji, ale to są pionki; odpowiedzialni za przekręty są politycy najwyższej rangi i wysocy urzędnicy - ocenił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

W poniedziałek CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w związku z prowadzonym przez wrocławską prokuraturę regionalną śledztwem ws. prywatyzacji w Warszawie. Zatrzymania wiążą się ze śledztwem, w którym wrocławska prokuratura postawiła już zarzuty pięciu osobom: b. urzędnikowi stołecznego ratusza Jakubowi R., jego rodzicom, specjalizującemu się w sprawach reprywatyzacyjnych adwokatowi Robertowi N. oraz architektowi Mariuszowi L.

Tyszka w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie przypomniał, że klub Kukiz'15 w październiku 2016 roku złożył do marszałka Sejmu projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej ds. reprywatyzacji.

"Cały czas czekamy aż w porządku Sejm znajdzie nasz projekt powołania komisji śledczej ds. reprywatyzacji. Chcielibyśmy, jako pierwszą osobę przesłuchać przed komisją prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz" - zapowiedział Tyszka.

Według projektu Kukiz'15, komisja śledcza powinna zbadać działania dokonywane przez: członków i byłych członków Rady Ministrów, podległych im funkcjonariuszy publicznych, posłów i senatorów wszystkich kadencji po 1989 roku, a także organów samorządów terytorialnych i podległych im funkcjonariuszy oraz prokuratury i innych organów ścigania.