W wyniku dwóch karamboli na A1 między Łodzią a Piotrkowem Trybunalskim, według wstępnych informacji, poszkodowanych zostało 10 osób - poinformował w czwartek PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

W jednym karambolu na trasie z Piotrkowa w kierunku Łodzi uczestniczyło około 30 samochodów. Na miejscu pracuje 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Według wstępnych informacji 10 osób jest poszkodowanych - powiedział Frątczak.

Jak poinformował, do drugiego karambolu doszło około 500 metrów dalej, na trasie z Łodzi do Piotrkowa. "Zderzyło się tam około 20 samochodów. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych" - powiedział.

Wszystkie osoby poszkodowane otrzymały już pomoc - poinformowała tamtejsza straż pożarna. "Na chwilę obecną sytuacja została opanowana, wszystkie osoby poszkodowane w tym zdarzeniu zostały już wydobyte z pojazdów, bądź też otrzymały niezbędną pomoc medyczną" - poinformował Maciej Dobrakowski rzecznik piotrkowskiej straży pożarnej. Jak dodał, 10 osób zostało rannych, 5 jest w stanie ciężkim.

Policja wyznaczyła objazd, kierując ruch na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na Drogę Krajową 12 i ponownie na autostradę A1 na węźle Tuszyn - podała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Rannych zostało kilkanaście osób

"Zderzenie pojazdów w ruchu. Zablokowana jezdnia w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd kierując na węzeł Piotrków Trybunalski Północ, następnie na DK 12 i ponowne włączenie na autostradę A1 na węźle Tuszyn" - podała w komunikacie GDDKiA.

Autostrada A1 na wysokości miejscowości Bąkowiec w powiecie piotrkowskim jest całkowicie zablokowana w kierunku Łodzi