Nie jest rolą prezydenta umawianie spotkań między politykami. Oczywiście, jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński zechce spotkać się z szefem PO Grzegorzem Schetyną, aby porozmawiać o możliwościach rozwiązania kryzysu, prezydent przyjmie z satysfakcją taką inicjatywę - powiedział PAP Marek Magierowski.

W niedzielę wieczorem Schetyna oświadczył po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą, że jest gotowy na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczył przy tym, że oczekuje od prezydenta, który w poniedziałek spotyka się z szefem PiS, że zorganizuje takie spotkanie.

"Pan prezydent podjął się mediacji i rozmawia jako głowa państwa z liderami partii obecnych w parlamencie. Nie jest jego rolą umawianie spotkań między poszczególnymi politykami. Oczywiście, jeśli pan prezes Jarosław Kaczyński zechce spotkać się z panem przewodniczącym Grzegorzem Schetyną, aby porozmawiać o możliwościach rozwiązania obecnego kryzysu, pan prezydent przyjmie z satysfakcją taką inicjatywę" - poinformował w poniedziałek rano PAP dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.