Zezwolenie na przewóz dużych ładunków wyda zarządca drogi

19 sierpnia 2009

Zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego zostanie wydane w ciągu trzech dni, a na przejazd pojazdu z najcięższymi ładunkami – po siedmiu dniach.

Zmienią się zasady wydawania pozwoleń na przejazd po drogach pojazdów nienormatywnych. Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, które przygotowało Ministerstwo Infrastruktury, zezwolenie na przejazd pojazdu nienormatywnego zostanie wydane w ciągu trzech dni od daty złożenia wniosku. Dziś na takie zezwolenie przedsiębiorcy muszą czekać nawet kilka tygodni.

Zgodnie z projektem w przypadku największych i najcięższych transportów, gdy ciężar przekroczy 60 ton lub długość zespołu pojazdów przekroczy 30 metrów, zezwolenie będzie wydawane w ciągu siedmiu dni. Jeżeli trasa będzie wymagała specjalnego przygotowania, termin ten będzie mógł zostać wydłużony do 30 dni.

Pozostało 74% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381223mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.